Aleš Dryml – titul podle předpokladů

Publikoval Karel Horňák (18.10.2011, 00:07)

Na otázku, zda bude držet palce svému bratrovi, odpověděl berlemi „ozbrojený“ rekonvalescent Lukáš Dryml: „Určitě, jezdecky je nejlepší. Jde o to, aby se mu dařily starty a fungovala i technika.


O tom, jak dramatická bitva visela ve vzduchu, svědčí i odpověď Petra Moravce, předsedy Svazu ploché dráhy v AČR: „Očekávám naprosto vyrovnaný boj s tím, že vyhraje ten nejlepší. Ale to je asi obligátní odpověď, že?“

Na aktéry 3. finále šampionátu jednotlivců čekalo nádherné počasí a vzorně připravená dráha. Jen divácká kulisa mohla být rozhodně lepší. Cestu do ochozů mšenského plochodrážního stadionu si našla pouhá pětistovka diváků. Ve srovnání s návštěvou na extraligové finále pořádný propad…

Úvodní jízdy přinesly body především favoritům, kteří předváděli bleskové starty, takže se pořadí v následujícím průběhu jízdy prakticky neměnilo. Ve 4. jízdě navíc Petrák notně pomohl Aleši Drymlovi, když vehementně odclonil Šiteru, který tak v boji o bronzový stupínek ztratil první dva body.

Z dalších soubojů zaujal především ten ze 7. jízdy, v němž se spolu „prali“ Dryml s Jarošem. Smůlu měl i Šitera o dvě jízdy dál, když ho defekt z první pozice poslal předčasně do depa. Pro domácího borce znamenal konec všech nadějí.

Pro celkový výsledek sobotního závodu, potažmo celého seriálu měla 11. jízda. Suverénně ji vyhrál Kůs, ale jeho radost nad další trojkou trvala jen krátce. Spadlý kryt primárního řetězu byl důvodem k tomu, aby mu technický komisař Zabilanský odebral 3 body. Rozmrzelý pražský jezdec pak jen velmi těžko hledal motivaci k dalšímu pokračování v závodě a nebylo divu, že ve svých dvou dalších startech vůbec nebodoval.

V pohodě jedoucí Aleš Dryml si téměř bezchybným výkonem (prohrál jen se Suchánkem) dokráčel pro výhru nejen v sobotním závodě, ale i pro titul mistra v MČR jednotlivců.

Sobota zastihla ve velkém stylu jedoucího domácího borce Jana Jaroše, který může jen litovat zpackaného závodu na Markétě. Druhá příčka mu nabídla šanci bojovat o celkový bronz, ale v souboji s Kůsem chyboval. Pro pražského jezdce, který se v rozjezdu „našel“, to byla aspoň malá náplast za neúspěch v boji o titul.

Závod navštívily také kamery České televize. Padesátiminutový záznam z finále v Praze a Mšeně bude vysílat kanál ČT4 21., 24. a 26. 10. Proto také otázka, jak se vám líbil dnešní závod, pro komentátora Jiřího Zítu: „Závody byly moc pěkné, ostatně jako všechny ve Mšeně. Byť jsem nestranný, trošičku víc jsem držel palce Aleši Drymlovi. Mrzí mě však, že si to s Matějem nerozdali na dráze. Pravidla jsou daná, i když Kůsův defekt je velká smůla. Na vzájemný souboj v 16. jízdě jsme se všichni těšili, ale Matěj ztratil motivaci a závod pro něj skončil.“

Výsledky 3. finále: 1. A. Dryml (PAR) 14, 2. Jaroš (MŠE) 13, 3. Suchánek (PAR) 12, 4. Simota (MAR) 10, 5. Málek (BŘE) 10, 6. Šitera (MŠE) 9, 7. Milík (PAR) 9, 8. J. Holub (MŠE) 7.

Celkově: 1. A. Dryml 41, 2. Suchánek 33, 3. Kůs 32 (+3), 4. Jaroš 32 (+2), 5. Milík 30, 6. Šitera 28, 7. Simota 25, 8. Málek.

Návrat na úvodní stranu

Rubrika: Aktuálně | Žádné komentáře »

Přidejte svůj názor

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni.
Nemáte-li svůj účet, můžete se zaregistrovat.