Drama do poslední jízdy skončilo smírně

Publikoval Jaroslav Líbal (01.07.2012, 13:40)

Jezdecká nouze, noční provazce deště dopadající na Mšeno a jeho okolí, čtvrtfinálové utkání české fotbalové reprezentace na evropském šampionátu v Polsku. To jsou jen vybrané komplikace, kterým museli pořadatelé mšenského plochodrážního klubu před svým čtvrtečním závodem extraligy družstev čelit.


Jejich snaha se ale vyplatila a nikdo ze zhruba sto padesáti diváků, kteří na utkání místního Greplu se středočeským rivalem ze Slaného zavítali, určitě své volby nelitoval.

Závod nabídl spoustu krásných okamžiků, předjetí a vyrovnaných bitev o každý bod. Mšenští povolali proti týmu Slaného mimo jiné služebně nejstaršího zahraničního závodníka klubové soupisky, Poláka Norberta Kościucha, a k němu postavili naopak nejnovějšího člena kádru, Dána Madse Korneliussena.

A byli to především tito dva jezdci, kteří se spolu se slánskými Ulamkem a Kościechou starali o příjemnou podívanou pro diváky. Své bodové zisky završili shodně na výtečných patnácti bodech, naopak více mšenští očekávali od mladoboleslavského Filipa Šitery.

Ten si na domácím oválu připsal v šesti startech jen šest bodů, a přičteme-li absenci dlouhodobě zraněného Jana Jaroše, stál po předposlední jízdě PDK Grepl jen těsně před už třetí letošní ligovou prohrou. Výhrou 5:1 v poslední jízdě se však ukázal být více koncentrovaný než soupeř a v hodině dvanácté zachránil alespoň remízu 45:45.

Bonusový bod pro tým s lepším skóre z obou vzájemných utkání tak míří po domácím vítězství 48:44 do Slaného, Mšeno ale naopak stále drží domácí extraligovou neporazitelnost, a to už od roku 2009.

Dalším závodem na místním plochodrážním stadionu bude extraligové utkání s Pardubicemi ve čtvrtek 19. července, tradičně od 19.30.

PDK Mšeno – AK Slaný 45:45
Body – Mšeno: Klein 3+1, Šitera 6+3, Pouznar ns, Korneliussen 15+1, Nagy 6+1, Kościuch 15+1. Slaný: Kościecha 15, Dudek 1, Průcha 0, Krčmář 8, Málek 7+1, Weis 3, Ulamek 11+1.

Návrat na úvodní stranu

Rubrika: Aktuálně | Žádné komentáře »

Přidejte svůj názor

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni.
Nemáte-li svůj účet, můžete se zaregistrovat.