Extraliga na Markétě: Bez největších hvězd, ale s oboustrannými nadějemi

Publikoval Jaroslav Líbal (09.06.2011, 01:03)

Letošní extraligová opona se dnes večer v Praze na Markétě zvedne už popáté. Domácí Olymp přivítá na své dráze obhájce loňského zlata – celek PDK Grepl Mšeno.

Zatímco hosté mají za sebou jediný závod doma s Pardubicemi (v květnu ho vyhráli po „hororovém“ průběhu o jediný bod 47:46), pražský tým už absolvoval dvě klání – v Pardubicích prohrál 42:50 a na Markétě slavil výhru 49:44 se Slaným, jehož vestu oblékl i hvězdný Sajfutdinov.

V dnešním střetnutí nastoupí oba týmy bez svých největších hvězd z Grand Prix. Zatímco Mšeno bude postrádat Grega Hancocka, Olymp neposílí Nicki Pedersen. „Myslím, že budeme svědky velmi zajímavého utkání,“ domnívá se Vladimír Vopat, manažer pražského týmu, „vyhraje šťastnější tým, ale nebude to o moc. Vedle Walaska spoléháme na osvědčené trio Kůs – Franc – Simota.“

Jedinou slabinou Pražanů se zdá být pozice č. 5 s juniorem Veverkou, kterého bude zřejmě často nahrazovat Polák Mitko jako taktická rezerva. „Zaujal nás v přípravě s Kolejarzem Opole, a tak dostává svou šanci,“ vysvětluje kouč Vopat.

Mšenu budou chybět hned trojice klíčových jezdců, ale i bez nich nebude sestava nikterak špatná. Vedle Ulamka dostává první šanci v barvách Greplu Martin Vaculík, který úspěšně zvládl jak semifinále MS juniorů „doma“ v Žarnovici (2. místo se 13 body), tak i polskou ligu.

„Sestava proti minulému utkání se Zlatou přilbu dozná několika změn,“ informuje František Liebezeit, manažer mšenského Greplu. „Z pádu v anglické lize se zotavuje Topinka, Protasiewicz je smluvně vázán na promoakci svého sponzora a nepřijede ani Hancock, který závodil ve Švédsku a Dánsku. I v této sestavě však chceme s Olympem držet krok a určitě se popereme o dobrý výsledek.“

Nebude neúčast zmíněných borců přece jen větším oslabením? „To si nemyslím,“ odpovídá Liebezeit, „šanci dostanou další jezdci z naší široké soupisky. Ze zahraničních posil spoléhám na dvojici Ulamek – Vaculík. Oba měli o víkendu slušné výsledku v Polsku, doufám, že je oba potvrdí ziskem přes 10 bodů.“

Závěr mšenské sestavy tvoří junioři. Zatímco Holub je zdravotně v pořádku, Hádka stále trápí potíže se zraněnou nohou. I proto lze rozumět jeho nasazení na post juniorského náhradníka. Taktickou rezervou bude Smetana.

Závod, který rozhodně slibuje napínavou podívanou, startuje na pražské Markétě dnes večer úderem 18. hodiny.

Předpokládané sestavy

Olymp: 1 Kůs, 2 Franc, 3 Simota, 4 Walasek, 5 Veverka, 6 Hladký, 7 Mitko.
Mšeno:
8 Šitera, 9 Jaroš, 10 Vaculík, 11 Ulamek, 12 Holub, 13 Hádek, 14 Smetana.


Návrat na úvodní stranu

Rubrika: Aktuálně | Žádné komentáře »

Přidejte svůj názor

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni.
Nemáte-li svůj účet, můžete se zaregistrovat.