Filip Šitera ovládl úvod mšenské sezony

Publikoval Karel Horňák (14.06.2015, 09:13)

Filip ŠiteraFilip Šitera se stal suverénním vítězem druhého závodu Přeboru ČR na ploché dráze, který se jel v prvomájovém odpoledni na mšenském oválu. Mítink se nakonec obešel bez dešťových přeháněk a ty, které spadly na mšenský stadion ještě v pátek dopoledne, kvalitu dráhy spíše podpořily, a tak čtyři stovky příznivců viděly hodnotný sport.


Filip Šitera, který bere účast na prvomájovém Mšeně jako svou srdeční záležitost, nenašel ani v jedné ze šesti jízd přemožitele a ovládl jak přeborový závod, tak i následné finále Memoriálu Emila Sovy.

„Dnes jsem měl trochu štěstí, protože jsem poslední metry dojížděl na prázdné gumě. Dnes byla úplně špičková a závodivá dráha, takže souboje na ní se divákům musely líbit. Trochu mě mrzí, že kvůli specifickému rozpisu jízd jsem se nepotkal se Suchánkem ani se Smetanou, protože jsem chtěl vyzkoušet motor na červnovou extraligu. Dnes fungoval skvěle.“

Jak viděl závod mšenský prezident Rudolf Grepl? „Jsem velmi spokojený s tím, že vydrželo počasí. Myslím, že kdo dnes nepřišel, může litovat. Byla to výborná pozvánka na červnovou extraligu (16. 6.), kde by se měl s mšenskou vestou kromě našich kluků objevit Sebastian Ulamek, který zazářil při úvodním závodě v Pardubicích.“

Výsledky – PČR jednotlivců: 1. Šitera (Mšeno) 15, 2. Suchánek (Pardubice) 14, 3. Čejka (Slaný) 13+3, 4. Hádek (Plzeň) 13+R, 5. Smetana (Markéta) 11, 6. Dudek (Slaný) 11, 7. Škurla (Markéta) 10, 8. Novák (Pardubice) 8, 9. Búri (Žarnovica) 7, 10. Holub (Mšeno) 7. Družstva: 1. AK Slaný 30, 2. AK Markéta 25+3, 3. Pardubice 25+2, 4. Mšeno 23, 5. Žarnovica 7.

Karel Horňák pro Mělnický deník

Návrat na úvodní stranu

Rubrika: Aktuálně | Žádné komentáře »

Přidejte svůj názor

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni.
Nemáte-li svůj účet, můžete se zaregistrovat.