Odveta se mšenským vydařila, porazili Slaný 53-41

Publikoval Jaroslav Líbal (25.06.2010, 10:20)

Jen jeden den po vzájemném závodě týmů AK Slaný a Grepl PDK Mšeno ve Slaném byla na programu odveta na dráze týmu ze Mšena. A první dvě jízdy vypadaly, jako by byly okopírovány přes kopírák. Obě prohrálo družstvo Mšena poměrem 1-5 a do třetí jízdy mohlo nasadit taktickou rezervu JOKER.

Ta také následovala, jen nebyla udělena Grzegorzi Walaskovi, ale Piotru Protasiewiczovi, který závodníka polské Bydgoszcze nahradil. Piotr ve své první jízdě triumfoval suverénně stylem start-cíl a rázem domácí prohrávali jen o bod. Tento stav vydržel až do šesté jízdy. Po ní si týmy jednobodové vedení několikrát vyměnily. Desátou jízdou a vítězstvím dvojicze Protasiewicz-Šitera se však pomyslný jazýček vah přiklonil na stranu domácích.

Závod byl nesmírně vyrovnaný a o vítězství mohl rozhodnout opravdu každý bod. Nasvědčovaly tomu také situace kdy Václav Milík, do Slaného zapůjčený z Pardubic jako náhrada zraněného Martina Vaculíka, několikrát v posledním kole umožnil svému kolegovi dojet do cíle před ním. V případě, že Martin Vaculík nastoupí v sobotu v závodě mistrovství světa juniorů, budou totiž body získané Václavem Milíkem anulovány.

V domácím týmu přidal patnáct bodů na společné konto druhý z polských závodníků – Norbert Kościuch. Ten po slabšm úvodu mile překvapil a po třech bodech ze dvou jízd již v dalším průběhu závodu nenašel přemožitele. A když k oběma polským jezdcům přidali domácí závodníci základní soupisky ještě 9 (Jaroš), resp. 7 (Šitera) bodů, byl základ výhry položen. Smůlu měl mšenský náhradník pro tento závod – Tomáš Topinka. Ve své první jízdě se po kontaktu s Martinem Málkem, který se nečekaně přihnal podél mantinelu, propadl na druhé místo a hned vzápětí se dostal do kontaktu také s Janem Jarošem, což ho stálo další bod. Ve druhé jízdě najel do pásky a i když svých 15 trestných metrů rychle dohnal, na předjetí alespoň jednoho soupeře už čas do šachovnicového praporku nezbyl.

V hostujícím týmu nahradil pobitého Roberta Kosciechu jeho krajan Mariusz Puszakowski. Předvedl solidní výkon a se dvanácti body byl nejlepším jezdcem celku ze Slaného. Dobře se prezentoval také Martin Málek, který získal 10 bodů a v poslední jízdě hodně dlouho trápil mšenskou nejlepší dvojici. Tomasz Chrzanowski už na své excelentní výkony z domácího závodu nenavázal a ve Slaném určitě věřili, že si připíše o trochu více než 8 bodů.

Závod sledovalo přibližně 550 diváků, kteří museli odcházet ze stadionu spokojeni, protože byla k vidění pěkná sportovní bitva. Dokázuje to ostatně i fakt, že většina z nich nemířila okamžitě po závodě do svých domovů, ale počkala, aby se mohla rozloučit se závodníky. Za zmínku pak určitě stojí, že se s přítomnými diváky přišli rozloučit také jezdci hostujícího týmu, za což sklidili potlesk i úctu.

Grepl PDK Mšeno – 53 bodů
1. JAROŠ Jan 9+1 (1,2*,2,-,1,3)
2. PROTASIEWICZ Piotr 20+1 (6,3,3,3,3,2*)
3. ŠITERA Filip 7+3 (0,1*,-,2,2*,2*)
4. KOŚCIUCH Norbert 15 (2,1,3,3,3,3)
5. FUKSA Pavel 1 (1,0,0,0,0)
6. ČERMÁK Milan 0 (N)
7. TOPINKA Tomáš 1+1 (1*,0)

AK Slaný – 41 bodů
8. MÁLEK Martin 10+1 (2*,1,3,2,2,0)
9. MILÍK Václav 2+2 (0,1*,0,0,1*)
10. PUSZAKOWSKI Mariusz 12 (3,3,0,3,1,2)
11. CHRZANOWSKI Tomasz 8+1 (0,2,1*,2,2,1)
12. ČEJKA Roman 6+2 (2*,2,1,1*,0,0)
13. DUDEK Michal 3 (3)
14. FRIŠTENSKÝ Richard – NS


Návrat na úvodní stranu

Rubrika: Aktuálně | Žádné komentáře »

Přidejte svůj názor

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni.
Nemáte-li svůj účet, můžete se zaregistrovat.