Ohlédnutí za Valnou hromadou PDK Mšeno

Publikoval Karel Horňák (17.01.2013, 00:49)

Mšenská restaurace Stadion se v sobotu v podvečer stala místem konání valné hromady Plochodrážního klubu Grepl Mšeno. Mezi účastníky jsme vedle čtyřicítky členů a některých jezdců zaznamenali i příznivce klubu a několik hostů.


Přítomní si pozorně vyslechli zprávu Rudolfa Grepla, prezidenta PDK Mšeno, který se ve svém vystoupení ohlédl za loňskou, nepříliš vydařenou sezonou. Extraligový celek loni nenavázal na mimořádně úspěšné roky 2009, 2010 a 2011, v nichž se mšenská družina třikrát po sobě stala mistrem republiky.

„Důvodů, proč jsme v extralize skončili až poslední, bylo víc,“ glosoval loňský neúspěch klubový prezident Grepl. „Mimo jiné se na neúspěchu podepsaly zdravotní patálie Filipa Šitery a Jana Jaroše. Jediný bod z osmi utkání bylo pro trojnásobného mistra zoufale málo. Řada našich extraligových soubojů byla sice vyrovnaná, ale výhry se nakonec překlopily vždy na stranu soupeřů.“

Výraznější úspěch v loňském roce zaznamenalo Mšeno v mistrovském závodě dvojic. Rudolf Grepl: „Vzhledem ke zdravotním problémům Jaroše a Šitery jsme nominovali dánsko-polský pár Mads Korneliussen – Przemyslaw Pawlicki. Oba borci prošli sítem finálového závodu, který se jel u nás ve Mšeně, bez sebemenších potíží a zaslouženě získali mistrovský titul.“

V soutěži jednotlivců překvapil s mšenskou vestou a českou licencí jezdící Maďar Patrik Nagy, který v semifinále dokázal obsadit bronzovou příčku. Filip Šitera skončil celkově šestý, což mu zaručilo přímou účast ve finále i pro letošní rok. To zřejmě neunikne ani Jarošovi, jehož postup z jedenáctého místa posvětil Svaz ploché dráhy vzhledem k vleklému zranění.

Mšenští junioři loni nezaznamenali větší úspěch, ale nutno poznamenat, že mšenskému klubu se nepodařilo zajistit jim v domácích podmínkách odpovídající přípravu. „To je vedle ekonomického zajištění klubu hlavní úkol letošní sezony,“ měl jasno prezident Grepl.

Další část programu byla věnována volbám nového výboru klubu. O přízeň členů se ucházela třináctka kandidátů. Sečtení hlasů dalo zelenou následující devítce: Rudolf Grepl (prezident), Jan Jaroš, Václav Kočí (viceprezident), Jaroslav Líbal, Vladimír Pánek, Radek Smetana, Denisa Vacková, Petr Vandírek a Miloslav Verner.

Pochopitelně se řeč točila i o nové sezoně 2013. Českou stopu na mšenské soupisce vytvoří Jan Jaroš, Filip Šitera, Stanislav Pouznar, Michal Klein a Zdeněk Růžička.

Z hostů mají podepsanou smlouvu Poláci Norbert Kościuch, Krystian Pieszczek, Michal Mitko a Rafal Trojanowski, Australan Rory Schlein, Rus Viktor Golubovskij, Dánové Nicolai Klindt a Mads Korneliussen. Dohoda se blíží u bratrů Pawlických a Grega Hancocka. V hledáčku je ovšem ještě další minimálně trojice jezdců, jejichž jména budou známa později.

Protože Plochodrážní klub Plzeň letos nepřihlásil žádného jezdce do mistrovské soutěže, není divu, že okolo plzeňských borců se točí zbylá čtveřice extraligových klubů. Ani Mšeno nechce v tomto ohledu zůstat výjimkou. Proto není vyloučeno, že letos oblékne mšenskou vestu také některý z Plzeňanů.

Karel Horňák pro Boleslavský deník

Návrat na úvodní stranu

Rubrika: Aktuálně | Žádné komentáře »

Přidejte svůj názor

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni.
Nemáte-li svůj účet, můžete se zaregistrovat.