Olymp neporazil Mšeno ani na čtvrtý pokus

Publikoval Jaroslav Líbal (10.06.2011, 20:58)

Praha – Absence největších hvězd z obou táborů (Pedersen/Hancock) ještě více srovnala ambice, s nimiž šly oba týmy do čtvrtečního klání.

Pražané měli Mšenu věru co oplácet. Vždyť od zavedení dvojutkání borce zpod Bezdězu ještě neporazili, a tak před závodem kuli mocné „pikle“, jak na čtvrtý pokus konečně dosáhnout vítězství.

„Dnes chceme jednoznačně vyhrát a vrátit Mšenu porážky v loňské sezóně,“ tvrdila odhodlaně domácí „dvojka“ Josef Franc. „Uvidíme, jak se budou dařit starty a jak nastavím převody,“ přemítal o výsledku Zdeněk Simota. Reprezentační manažer Milan Špinka nechtěl v žádném případě tipovat výsledek: „Kdybychom ho znali dopředu, tak to nemusíme jezdit, necháme se překvapit.“

„Určitě se popereme o výhru,“ tvrdil s určitostí Filip Šitera, „i když například já jsem měl náročný týden a moc jsem toho nenaspal.“ Na první start s mšenskou vestou se v depu připravoval Martin Vaculík: „Doufám v dobrý závod a těším se.“

Pražské optimistické prognózy vzaly za své hned od úvodních jízd. Nejprve dokázal mšenskému páru Vaculík – Šitera vzdorovat jen Kůs. Poté Holub s Hádkem „odpráskli“ Veverku s Hladkým 5:1 a Mšeno vedlo o 6 bodů.

V „remízové“ 3. jízdě sice Kůs slavil první trojku Olympu, ale protože Šitera s Jaroše za sebou udrželi France, body se dělily.

Olymp se ze všech sil snažil překlopit misky vah na svou stranu, ale Mšeno přišlo s trojicí výher, z nichž ta poslední (v 6. rozjížďce) měla pro domácí zdrcující charakter. Čtrnáctibodové vedení hovořilo za vše.

K obratu ve vývoji utkání nechtěně přispěl mšenský Jaroš. „Celý závod jsme řešili problémy s motorkou a na kontrolu přilby už nezbyl čas,“ vysvětloval Jaroš svoji chybu v 7. jízdě, když přijel se stejnou barvou povlaku jako jeho parťák Ulamek. Byť se mechanik představil sprintem, za který by se nemusel stydět ani rekordman Bolt, Jaroš už výměnu v dvouminutovém limitu nestihl.

Pražský manažer Vopat ve snaze korigovat stav utkání navíc nasadil do zmiňované jízdy Walaska jako žolíka. Ulamek se však postavil proti, udržel svého soka za svými zády, a tak porážka při Jarošově absenci byla snesitelná (3:5) a mšenský dvanáctibodový náskok se zdál být luxusní.

Po dvou remízách přišel čas Olympu. Franc s Mitkem přivezli pět bodů a vrátili svůj celek do hry. Drama vrcholilo v předposlední, 14. jízdě, v níž Šitera s Hádkem dostali „naloženo“ od páru Mitko – Franc, a Olymp už prohrával o pouhé dva body.

Vše rozhodla závěrečná rozjížďka. Mšenský „muž dne“ Ulamek potřetí z pěti soubojů porazil Walaska, a protože Kůs měl defekt z posledního místa, výhra 4:2 znamenala celkové mšenské vítězství.

Hlasy z depa:

Myslím si, že to byly velice hezké závody,“ hodnotil průběh utkání domácí manažer Vladimír Vopat. „Škoda, že obrat přišel o něco později, než by bylo třeba. Prognóza o těsném výsledku nakonec vyšla, dokonce to jednu chvíli vypadalo, že bychom to mohli uplichtit, či dokonce vyhrát. Ale je to jenom sport.

Jsem navýsost spokojený, byť to po jednoznačném začátku byly trošku nervy,“ oddechl si mšenský kouč František Liebezeit. „Některé zbytečné ztráty jsme dokázali eliminovat překvapivými body (Hádek). Kluci zabrali v pravou chvíli, a to se cení.

Dobrý, ne?“ uculoval se v depu po závodě bývalý mšenský manažer Petr Vandírek. „Měl jsem spočítanou výhru ještě o dva body větší, ale i tak je spokojenost.

Vyhráli jsme, a to je hlavní,“ spokojeně se usmíval Martin Vaculík. „Atmosféra v týmu byla super, škoda, že jsem dnes udělal méně bodů (11).

Olymp – Mšeno 44:48
Walasek 17, Franc 9, Kůs 8, Mitko 8, Veverka 1, Hladký 1 – Ulamek 16, Vaculík 11, Šitera 9, Hádek 7, Holub 3, Jaroš 2.

Sled jízd:
1 Vaculík, Kůs, Šitera, Simota (2:4) 2:4
2 Hádek, Holub, Hladký, Veverka F (1:5) 3:9
3 Kůs, Šitera, Jaroš, Franc (3:3) 6:12
4 Ulamek, Walasek, Vaculík, Simota (2:4) 8:16
5 Hádek, Franc, Jaroš, Veverka (2:4) 10:20
6 Vaculík, Šitera, Kůs, Simota R (1:5) 11:25
7 Ulamek, Walasek!, Franc, Jaroš M (5:3) 16:28
8 Mitko, Vaculík, Holub, Veverka (3:3) 19:31
9 Walasek, Ulamek, Šitera, Kůs (3:3) 22:3410 Franc, Mitko, Vaculík, Jaroš (5:1) 27:3511 Walasek, Ulamek, Hádek, Veverka (3:3) 30:3812 Walasek, Šitera, Veverka, Jaroš (4:2) 34:4013 Ulamek, Kůs, Franc, Holub (3:3) 37:4314 Mitko, Franc, Šitera, Hádek (5:1) 42:44
15 Ulamek, Walasek, Vaculík, Kůs R (2:4) 44:48

Aktuální tabulka:
1. AMK ZP Pardubice 3 utkání/4 body, 2. Grepl PDK Mšeno 2/4, 3. PSK Olymp Praha 3/2, 4. AK Slaný 2/0.

K dalšímu utkání nastoupí Mšeno ve středu 15. června od 18 hodin na dráze AK Slaný.

Karel Horňák


Návrat na úvodní stranu

Rubrika: Aktuálně | Žádné komentáře »

Přidejte svůj názor

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni.
Nemáte-li svůj účet, můžete se zaregistrovat.