Červencová extraliga se odkládá na Den české státnosti

Publikoval Jaroslav Líbal (09.07.2015, 09:54)

Vzhledem ke skutečnosti, že byl závod ME juniorů v Debrecenu přeložen na sobotu 1. 8. 2015, byli jsme SPD AČR požádáni, zda by bylo možné přistoupit na změnu termínu naší Extraligy družstev. Ta se měla původně konat v pátek 31. 7. 2015. Protože ctíme reprezentační povinnosti dotčených závodníků a bylo to v našich možnostech, návrh jsme akceptovali a závod Extraligy družstev se tak odkládá. V náročném hledání náhradního termínu pak došlo ke vzájemné dohodě mezi SPD AČR, PDK Mšeno a AK Divišov a náš závod tak přebírá termín 28. 9. 2015, na který bylo původně plánováno MČR juniorských družstev v Divišově. Závod se bude v pondělní sváteční den konat již v 16 hodin.

Rubrika: Aktuálně | Žádné komentáře »

Dnes večer do Mšena na Extraligu

Publikoval Karel Horňák (19.06.2015, 09:17)

ikonka_speedwayBezmála šest let. Tak dlouho trvalo, než se do Mšena vrátí extraligový závod ve formátu čtyřutkání. Stane se tak v pátek po 18. hodině, kdy se motory rozburácejí k třetímu letošnímu podniku nejvyšší soutěže družstev. Čtěte dále »

Rubrika: Aktuálně | Žádné komentáře »

Filip Šitera ovládl úvod mšenské sezony

Publikoval Karel Horňák (14.06.2015, 09:13)

Filip ŠiteraFilip Šitera se stal suverénním vítězem druhého závodu Přeboru ČR na ploché dráze, který se jel v prvomájovém odpoledni na mšenském oválu. Mítink se nakonec obešel bez dešťových přeháněk a ty, které spadly na mšenský stadion ještě v pátek dopoledne, kvalitu dráhy spíše podpořily, a tak čtyři stovky příznivců viděly hodnotný sport. Čtěte dále »

Rubrika: Aktuálně | Žádné komentáře »

Zítra nás čeká tradiční prvomájový závod

Publikoval Jaroslav Líbal (30.04.2015, 22:02)

ikonka_speedwayRok se s rokem sešel a je tu opět první máj. S ním se už dlouhá léta váže také plochodrážní úvod mšenské sezony. Letos jsme si pro ván na státní svátek připravili 1. ligu družstev a jednotlivců. Seriál, kde se kloubí individuální formát závodu se sběrem bodů do soutěže týmů nás čeká již od 14 hodin. Budeme se na vás těšit! Čtěte dále »

Rubrika: Aktuálně | Žádné komentáře »

Představujeme naše zahraniční jezdce

Publikoval Jaroslav Líbal (15.04.2015, 22:40)

S blížícím se prvním závodem extraligy družstev, který je na programu již v pátek na stadionu v Pardubicích, bychom vám rádi představili naše zahraniční posily pro rok 2015. Jedná se o jezdce, od kterých již klub obdržel podepsané smlouvy, seznam se ale může v souladu s pravidly extraligy postupně rozrůstat až do poloviny července. Čtěte dále »

Rubrika: Aktuálně | Žádné komentáře »

Mšeno končí v první lize na druhé příčce

Publikoval Jaroslav Líbal (28.10.2014, 21:27)

ikonka_speedwayPouhých pět dní poté, co se jezdci AK Markéta mohli radovat z finálového extraligového triumfu nad pardubickou Zlatou přilbou, zamířili do Mšena u Mělníka k poslednímu, třikrát překládanému, kolu přeboru České republiky družstev. Soupeři jim tentokrát byla družstva domácího Greplu Mšeno, AK Březolupy a AK Slaný. Čtěte dále »

Rubrika: Aktuálně | Žádné komentáře »

Státní svátek uzavře letošní sezonu

Publikoval Jaroslav Líbal (27.10.2014, 22:30)

Již čtvrtý termín má k sobě přiřazený zítřejší závod 1. ligy družstev ve Mšeně. Zatímco první dva termíny musely ustoupit změnám a kolizím v termínovém kalendáři, třetí pokus vzala voda. Zítra, na  Den vzniku samostatného československého státu, nás tedy od 14 hodin čeká nejen závěrečné kolo 1. ligy, ale zároveň také pravděpodobně úplně poslední oficiální závod české plochodrážní sezony 2014. Čtěte dále »

Rubrika: Aktuálně | Žádné komentáře »

První liga se odkládá na později

Publikoval Jaroslav Líbal (20.09.2014, 15:51)

V noci na dnešek napršelo ve Mšeně 34mm vody a na dráze je několik měkkých nebezpečných míst. Z tohoto důvodu jsme se bohužel rozhodli zítřejší první ligu odložit na jiné datum. Termín bude oznámen později, zítra ráno budou od 9:30 na dráze probíhat úpravy povrchu. Rádi vás uvidíme.

Rubrika: Aktuálně | Žádné komentáře »

Češi míří k Jadranu, Jadranský pohár do Mšena

Publikoval Jaroslav Líbal (14.08.2014, 23:29)

Tisíce českých turistů míří i letos tradičně na pláže Jaderského moře čerpat síly během letní dovolené. Do středočeského Mšena u Mělníka se ale naopak tuto neděli sjedou plochodrážníci z České republiky, Slovinska a Chorvatska k dalšímu kolu Jadranského poháru dvojic.

Mezinárodní závod na jedenadvacet jízd proti sobě postaví sedm týmů. Průběžné vedení přijíždějí hájit Východočeši z Pardubic ve složení Tomáš Suchánek – Hynek Štichauer. Druhá příčka aktuální tabulky pak patří domácím. Jan Holub s Michalem Kleinem to ale budou mít při absenci zraněného Filipa Šitery v ostré konkurenci velmi těžké. Své síly budou chtít ukázat i Pražané, když Zdeňka Holuba s Michalem Škurlou doplní na postu náhradníka Ondřej Smetana, tento víkend se vracející po zlomenině klíční kosti (Ondřej právě na mšenském oválu upadl v tréninku odloženého závodu juniorů do 21 let, pozn. red.) .

Ze zahraničních družstev zavítají do městečka nedaleko Kokořína týmy AMTK Lublaň, Unia Goričan, ST Lendava a AMD Krško. Závod startuje v neděli 17. srpna slavnostním nástupem od 16 hodin. Čtěte dále »

Rubrika: Aktuálně | Žádné komentáře »

Termínové změny domácích závodů

Publikoval Jaroslav Líbal (22.07.2014, 22:42)

Plochodrážní klub Mšeno informuje příznivce ploché dráhy o nastalých změnách v termínovém kalendáři. Na sobotní podvečer (27.7.) plánovaný závod první ligy se z důvodu termínové kolize s podnikem Mistrovství Slovenska jednotlivců překládá na neděli 21. září. Čas bude stanoven dodatečně na základě dohody s SK Mšeno. Klub zároveň požádal o přeložení závodu jadranské ligy na vhodnější víkendový termín, místo původního čtvrtku (7.8.) si můžete poznamenat neděli 17. srpna. Stejně tak u tohoto závodu bude čas začátku ještě upřesněn, u obou ale v tuto chvíli očekáváme šestnáctou nebo sedmnáctou hodinu. Náhradní termín juniorského šampionátu se teprve hledá.

Rubrika: Aktuálně | Žádné komentáře »